Inauguracja roku akademickiego 2011/2012

11111111111111

Inauguracja roku akademickiego 2011/2012

W dniu 30 września 2011 roku w nowo wybudowanej sali gimnastycznej Medycznej Szkoły Policealnej przy ul. Słowackiego 85 odbyła się inauguracja roku akademickiego 2011/2012 Przemyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Przemyślu. Honorowym gościem był dr Mirosław Karapyta – marszałek Województwa Podkarpackiego, który wygłosił wykład inauguracyjny nt ,, Znaczenie języka pozawerbalnego w komunikacji społecznej”.

W ramach działalności Uniwersytetu prowadzone są zajęcia z: języka angielskiego i niemieckiego, informatyki, gimnastyki rehabilitacyjnej, aerobiku i pilatesu, basen /wyjazdy do Jarosławia oraz w Przemyślu/, rękodzieła artystycznego, malarstwa, literatury, sztuki, tańca towarzyskiego i wiele innych. Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli akademickich i specjalistów w danej dziedzinie.

Studenci Uniwersytetu brali udział w licznie organizowanych konkursach – ostatnio w III Ogólnopolskiej Olimpiadzie UTW w Łazach, konkursach literackich, artystycznych – zajmując wysokie lokaty.

Działalność Uniwersytetu skupia się na oferowaniu różnych zajęć w zależności od zainteresowań naszych słuchaczy, ale również pomagamy podopiecznym np. Domu Dziecka ,,Maciuś. Organizowane są także imprezy integracyjne, spotkania towarzyskie, ogniska, zabawy, wycieczki, kuligi.

PUTW współpracuje z wieloma instytucjami i organizacjami m.in. Wyższą Szkołą Prawa i Administracji Przemyśl - Rzeszów, Kolegium Języków Obcych w Przemyślu, Centrum Kulturalnym w Przemyślu, Przemyskim Centrum Kultury i Nauki „ZAMEK”, Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej, Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli, Caritas Archidiecezji Przemyskiej, Polskim Związkiem Łowieckim – koło w Przemyślu, Galerią Sztuki Współczesnej w Przemyślu, Ochotniczymi Hufcami Pracy w Przemyślu i Rzeszowie.

Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby z terenu Przemyśla i Powiatu Przemyskiego do naszego Uniwersytetu.

Nasze biuro ma siedzibę przy ul. Kościuszki 2a i pełnione są tam dyżury w dniach: poniedziałki – 15:00 – 17:00 i w czwartki 10:00 - 13:00

podczas których można uzyskać informację o bieżącej działalności PUTW. Obecnie z wymienionych różnych form aktywności uczestniczy ponad 200 osób członków naszego stowarzyszenia wybierając z przedstawionej oferty te zajęcia, które najbardziej je interesują.

Choosing the best web hosting some times could be difficulty if you dont know what to look for. Read hosting reviews and if you may like we highly recommend using green hosting servers.

Pogoda w Przemyślu

Pogoda w Przemyślu

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 
Free Joomla Templates designed by Joomla Hosting