Aktualności

 

Wyjazd do teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie - 13.02.2024 r.

13 lutego 2024 roku wyjechaliśmy do Rzeszowa, do teatru  im. Wandy Siemaszkowej na szczególną ,,ucztę" którą był nasz udział w musicalu „Skrzypek na dachu".
Spektakl oparty na opowiadaniu Szolema Alejchema  a reżyserowany przez  Jana Szurmieja.
To roztańczone, rozśpiewane widowisko o losach rodziny Tewie - mleczarza, urzekło nas rewelacyjną scenografią, choreografią a przede wszystkim genialną grą aktorów, którzy po mistrzowsku oddali klimat w jakim żyła żydowska społeczność małej Anatewki.
To musical o miłości, przywiązaniu  do tradycji. Spektakl o specyficznej  miłości w rodzinie, w której trzeba dokonywać niełatwych wyborów, o spokoju burzonym dzieje historii …

zobacz galerię...

 

Wycieczka w Bieszczady - 30.09.2023 r.

Tradycją stało się, że Członkowie Przemyskiego UTW kolejny rok swojej pracy  rozpoczynają wycieczką w Bieszczady.
Tak też było i w tym roku. Sobota 30 września 2023r była dniem  naszego podróżowania nie tylko autokarem, ale również Bieszczadzką Kolejką Leśną z Majdanu do Balnicy i z powrotem. Ta jedyna w swym rodzaju kolejka wiodła nas przez około 45 minut  trasą wśród dzikiej przyrody. Lasami, gdzie ta rządzi się swoimi prawami, gdzie [na szczęście] nie widać ingerencji człowieka , a stare drzewa stają się symbolem przemijania.
W Muzeum Historii Bieszczad w Czarnej Górnej gospodarze przywitali nas kawą, herbatą i pyszną szarlotką.Tam zapoznaliśmy się z bogatymi zbiorami Muzeum, dowodami historii tamtych terenów, ich zasiedlaniem. Wysłuchaliśmy wykładu z dziedziny etnografii, który budził wielkie zainteresowanie  słuchających.
Piękną, słoneczną sobotę zakończył powrót  wieczorem do Przemyśla, a ten przywitał nas strugami deszczu.

zobacz galerię...

 

Spartakiada Sportowa UTW - Łańcut - 24.06.2023 r.

W hali MOSiR w Łańcucie, 24 czerwca 2023 roku odbyła się niecodzienna uroczystość, była to X Jubileuszowa  Spartakiada Sportowa  UTW Podkarpacia. Byliśmy uczestnikami tego wydarzenia.
To nie tylko rywalizacja sportowa w dwóch kategoriach - drużynowej i indywidualnej, ale również spotkanie z naszymi koleżankami i kolegami z podkarpackich UTW.
Ten dzień oprócz radości, uśmiechu i wzajemnej serdeczności był dniem  sukcesów naszej koleżanki i kolegi, którzy zostali srebrnymi medalistami  w konkurencji: "strzały do bramki". Ich zmagania obserwowali Grzegorz Łato i Jan Domarski (tych panów przedstawiać nie potrzeba), którzy to również wręczali im zasłużone medale.
Rzut lotką do tarczy, rzut beretem, strącanie kręgli, rzuty do kosza i inne konkurencje  w których braliśmy udział traktowaliśmy jako wspaniałą zabawę, były jednocześnie sprawdzianem naszych umiejętności sportowych. Doskonała organizacja, serdeczność, życzliwość to zasługa gospodarzy Spartakiady, członków Łańcuckiego UTW.
Nie trzeba chyba nikogo przekonywać jak bardzo potrzebne są takie spotkania, które oprócz radości i zadowolenia stają się odskocznią i chwilą, która odgradza nas od niepokojów i złych wydarzeń jakie dostarczają nam bieżące wydarzenia.

zobacz galerię...

 

INFORMACJA O PROJEKCIE - 14.06.2023 r.

Szanowni Państwo, Przemyski Uniwersytet Trzeciego  Wieku - realizator i projektodawca zaprasza osoby 60 + do udziału w projekcie :

POGOTOWIE TURYSTYCZNE dla MIASTA PRZEMYŚLA - aktywni seniorzy na trasach Przemyśla.
Celem projektu  [oferty] w ramach zaplanowanych działań skierowanych do mieszkańców miasta Przemyśla i gminy Przemyśl, którzy ukończyli 60 rok życia jest motywacja tych osób i angażowanie do rozwijania kompetencji społecznych przez realizację wzajemnie się przenikających treści historycznych i językowych.
W związku z tym , grupa 36 osób weźmie udział w bezpłatnych działaniach :
- zajęcia z turystyki miasta  i regionu - historii, tradycji ,kultury .
- warsztaty technik zapamiętywania  i uczenia się, warsztaty technik komunikacyjnych i interpersonalnych.
- NASZ REGION w JĘZYKACH OBCYCH - jęz . angielski , jęz . niemiecki.
- trening przewodnicki, POGOTOWIE…TURYSTYCZNE- praktyczne warsztaty.
Wyłoniona zostania grupa 20  osób ze znajomością języka angielskiego - poziom A2 , grupa 10 osób ze znajomością języka niemieckiego - poziom A2, grupa 6 osób swoje działania realizować będzie w języku ojczystym.
Nabór do projektu prowadzony będzie od 27 czerwca 2023 r do 10 lipca 2023 r w punkcie rekrutacyjnym w Przemyślu ul. Franciszkańska 3 od poniedziałku do piątku w godzinach od 12,00 do 17,00
Telefon :730 314 415
Informacje szczegółowe odnośnie w/wymienionego projektu można otrzymać również w biurze Przemyskiego UTWw Przemyślu ul. Długosza 6
Projekt dofinansowany jest ze środków  rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych : „ Aktywni 60+” na lata 2021 /2025
Zapraszamy , Zarząd PUTW

 

Wycieczka w Bieszczady - 03.06.2023 r.

3 czerwca 2023 roku grupa członków Przemyskiego UTW „pokonywała Solinę"‚ bujającą się na wietrze gondolą i statkiem po jeziorze. W ten słoneczny dzień, jak powiedziała nasza koleżanka: „rzuciliśmy wszystko i pojechaliśmy w Bieszczady". Przepiękne, towarzyszące nam obrazy pięknych, malowniczych gór zachwycały nas tego dnia a Jawor prezentował się niezwykle dostojnie. Na drodze naszej wędrówki były Ustrzyki Dolne, Myczków, Myczkowce i inne atrakcyjne miejscowości. Szczególne wrażenie zrobił na nas "Czar PGR -u" w Wańkowej  ze swojskim klimatem i ekologiczną produkcją serów oraz owczej bryndzy. Wizycie tej towarzyszyła degustacja tych specjałów.
To już kolejna w tym roku wycieczka. Teraz wyjeżdżamy na wczasy, turnusy rehabilitacyjne a nasze plany dotyczące przyszłości ściśle związane są z pracą naszego Stowarzyszenia. Poczesne miejsce wśród zadań na przyszłość stanowią te, które przez dostarczanie doznań estetycznych również bogacą naszą wiedzę, kształcą.

zobacz galerię...

 

Wycieczka do Łańcuta i Medyni Głogowskiej - 27.04.2023 r.

Rezydencję w Łańcucie każdy z nas zwiedzał wielokrotnie. To Muzeum -Zespół Pałacowy z otaczającym go parkiem utrzymanym w stylu angielskim.Zgodzić się należy, że ilekroć odwiedzamy Muzeum Zamek, to za każdym razem „odkrywamy" coś nowego, innego. Pozostaje jednak to samo uczucie zachwytu i fascynacji. 27 kwietnia 2023 roku grupa członków Przemyskiego UTW wybrała się do tej jednej z najpiękniejszych rezydencji w Polsce, by oprócz zwiedzania wnętrz pałacowych komnat i unikalnej kolekcji pojazdów konnych, móc pospacerować po malowniczym o tej porze roku parku.Na trasie naszego wędrowania był nie tylko ów wspomniany Zamek, ale nieopodal położona w powiecie łańcuckim Medynia Głogowska słynąca z długoletnich tradycji garncarskich, gdzie jeszcze w XX wieku funkcjonowało 120 zakładów garncarskich. Wyroby, które mieliśmy okazję podziwiać, to małe i duże dzieła sztuki.
Jakże sympatycznym wydarzeniem dla nas było spotkanie z artystką ludową panią Władysławą Prucnal, na której koncie jest niezliczona ilość małych i tych wielkich arcydzieł. Uczestniczyliśmy w pokazie  „powstawania" glinianego dzbana i wysłuchaliśmy o tym jak trudny jest proces tworzenia garncarskich wyrobów. Zmęczeni i pełni wrażeń, późnym popołudniem zjedliśmy obiad w Karczmie u Garncarzy. Serwowana, bogata karta dań tradycyjnej kuchni polskiej zaspokoiła nasze kulinarne gusty.

zobacz galerię...

 

Strona 1 z 13

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»
Choosing the best web hosting some times could be difficulty if you dont know what to look for. Read hosting reviews and if you may like we highly recommend using green hosting servers.

Pogoda w Przemyślu

Pogoda w Przemyślu

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 
Free Joomla Templates designed by Joomla Hosting